۳ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۷:۵۷
کد خبر: 84620486
۰ نفر
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

برچسب‌ها

 
نظارت و حمایت مهمترین وظیفه ستاد راهبردی طرح ملی حفظ قرآن‌کریم است

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اولویت‌بندی برنامه‌های مربوط به حوزه حفظ قرآن کریم، گفت: هدایت، نظارت و حمایت مهمترین وظیفه ستاد راهبردی طرح ملی حفظ قرآن کریم است.

حمید مجیدی‌مهر در سی‌امین جلسه ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم با تاکید بر اینکه این نشست با هدف اولویت‌بندی و جمع‌بندی برنامه‌های مربوط به حوزه حفظ قرآن کریم کشور برگزار شده است، اظهار داشت: براساس شاخص‌هایی از جمله ملی بودن برنامه‌ها و سطح اثرگذاری آنها در کشور، داشتن اولویت زمانی اجرا، امکان عملیاتی کردن در زمان کوتاه و غیره اولویت‌بندی شد و مقرر شد به ترتیب تعیین شده، صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی بعد از تصویب ریزهزینه ها و طرح های تفصیلی، قراردادهای مورد نظر را متناسب با برنامه‌ها با مجری نهایی منعقد کند.

مصوبات سی‌امین جلسه ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم به شرح زیر است.

۱. برنامه مربوط به «حمایت از اجرای طرح تربیت آموزش یار حفظ قرآن کریم» که توسط اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت اجرا خواهد شد، هماهنگی‌های لازم با سازمان دارالقرآن الکریم که متولی طراحی دوره‌های تربیت مربی حفظ قرآن کریم است، انجام شود.

۲. برنامه مربوط به «حمایت از آموزش‌های تخصصی حفظ در مدارس شبانه‌روزی حفظ قرآن کریم» در اولویت تخصیص قرار گیرد.

۳. ذینفعان نهایی برنامه‌ها بویژه در برنامه‌های ملی به‌صورت مشخص تعیین شود.

۴. برای نظارت تخصصی اجرای برنامه‌ها و ارزیابی کیفی آنها تدبیر لازم انجام شود؛ به گونه‌ای که برای هر برنامه ناظر متخصص تعیین شود.

۵. شرط انعقاد قرارداد براساس برنامه‌های مصوب، مشارکت دستگاه مربوطه به میزان سهم تعیین شده در برنامه مورد نظر باشد.

۶. بر اساس گزارش رییس صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی مقرر شد حدود ۱۲ میلیارد تومان از اعتبارات برنامه‌ها که در مرحله اول تخصیص داده خواهد شد، برنامه‌های مربوطه و دارای اولویت تعیین شود و مابقی برنامه‌ها در صورت عدم صدور تخصیص و کمبود اعتبار، اجرای آنها با در نظر گرفتن اولویت یک برای سال ۱۴۰۲ موکول شود.

۷. برنامه‌هایی که در سال جاری تأمین اعتبار می‌شوند، حداکثر مهلت اجرای آنها در امسال خواهد بود.

۸. برنامه‌های کلان و ملی در حوزه حفظ قرآن کریم با در نظر گرفتن برنامه‌های فعلی، برای پیگیری اعتبارات مورد نیاز پیشنهاد شود.

نظر شما