۳ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۷:۵۷
کد خبر: 84620486
۰ نفر
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

برچسب‌ها

 
یادواره ۱۱ هزار شهید جامعه عشایری در سرپل‌ذهاب برگزار شد

یادواره و کنگره بزرگداشت ۱۱ هزار شهید جامعه عشایری روز سه‌شنبه با حضور جمعی از مسوولان و خانواده معظم شهدا و جانبازان در محل قرارگاه فرهنگی، اجتماعی حضرت ولیعصر (عج) شهرستان سرپل‌ذهاب برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امام جمعه سرپل‌ذهاب در این مراسم در سخنانی با گرامیداشت امام راحل و شهدای هشت سال دفاع مقدس و به خصوص شهدای عشایر، افزود: شهدا با خون خود درخت نوپای انقلاب را آبیاری کردند و امروز همه مردم از نعمت این شجره ی طیبه برخوردار هستند.

حجت الاسلام «جواد فاطمی نسب» افزود: انقلاب اسلامی امروز به برکت رهبری امامان انقلاب و خون شهدا تبدیل به الگویی شده که آزادگان جهان در هر نقطه از دنیا به دنبال اجرای تفکرات امامان انقلاب و مبانی انقلاب اسلامی در کشورهای خود هستند.

وی اظهار داشت: زمانی که دنیای استکبار برای متوقف کردن انقلاب اسلامی اقدام کردند امام راحل دستور حضور در جبهه ها را دادند و ملت ایران به ندای امام راحل لبیک گفتندکه  یکی از قشرهایی که بلافاصله در میدان نبرد حاضر شدند، عشایر غیور ایران اسلامی بودند.

امام جمعه سرپل ذهاب در ادامه گفت: اگر اتحاد، همدلی، برادری و اخوت اقشار مختلف مردم و احساس تکلیف نخبگان و فرماندهان عالی نظامی در هشت سال دفاع مقدس نبود قطعا این پیروزی حاصل نمی شد، امثال شهید چمران از بزرگترین دانشگاه های علمی جهان بلند شده و تمام موقعیت اجتماعی خودرا رها می کند و در جبهه حضور می یابد.

حجت الاسلام فاطمی نسب افزود: در استان کرمانشاه شهدایی از فرق و مذاهب مختلف اسلامی خون خود را تقدیم انقلاب کردند که این خون نماد همدلی و وحدت و برادری مردم بود و اجازه ندادند استکبار و صدام ملعون به اهداف خود برسند.

وی ادامه داد: بعد از شکست صدام و ابرقدرت های مستکبر جهان، محرومیت‌ها و محدودیت های جامانده از رژیم سابق و خسارت ها و ویرانی های جنگ تحمیلی روی هم انباشته شده بود اما با همدلی مردم و مسوولان کشور آباد شد و امروز در اوج قله های عزت و اقتدار قرار داریم.

امام جمعه شهرستان سرپل‌ذهاب در ادامه گفت: دشمنان انقلاب و نظام امروز بار دیگر در برابر ما صف آرایی کرده اما به دلیل اقتدار و توان نیروهای مسلح کشور جرات رویارویی نظامی را با کشور ندارد از این رو اعتقادات و ایمان و وحدت و برادری ما را نشانه گرفته است.

وی تصریح کرد: امروز دشمن جنگ تمام عیار ترکیبی را علیه نظام راه انداخته تا مردم را در برابر حاکمیت، رهبری و نظام قرار دهد و از آینده کشور ناامید کند و به مردم القا کند که انقلاب اسلامی توان رفع مشکلات را ندارد.

حجت الاسلام فاطمی نسب بیان کرد: همه ما می دانیم که در کشور ما مشکلاتی همچون بیکاری، تورم، گرانی، پایین بودن آمار ازدواج و نرخ فرزندآوری وجود دارد همچنان که در کشورهای توسعه یافته هم مشکلاتی هست.

وی با بیان اینکه تئوری و تعهد ما این است که در کنار هم تلاش کنیم و نگذاریم که دشمن به اهداف خود برسد، گفت: عهد دولتمردان و مسوولان کشور بر این است که مشکلات را حل کنند و ما هم از مسوولان می خواهیم که مشکلات کشور به خصوص مشکلات اقتصادی مردم را با جامع ترین برنامه ها در سریعترین زمان مرتفع نمایند.

امام جمعه سرپل ذهاب اضافه کرد: دولتمردان وعده رفع مشکلات را دادند و در همین چند ماه گذشته از عمر دولت اقدامات خوب و زیربنایی را در کشور انجام داده اند ولی ما از مسوولان انتظار داریم که مشکلات و گرفتاری مردم را رفع کنند.

وی گفت: مردمی که ۴۳ سال پای انقلاب ایستاده و از آرمان ها و ارزش های انقلاب دفاع کرده اند زیبنده این نیستند که مشکل بی آبی داشته باشند از نعمت گاز محروم باشند در این شرایط آب و هوایی با قطعی برق در فصل گرما مواجه شوند.

حجت الاسلام فاطمی نسب گفت: ما براساس تفکرات امامان انقلاب شهروند درجه یک و درجه ۲ نداریم و همه مردم باید از بهترین خدمات برخوردار باشند.

وی اذعان داشت: اگر شهدای عشایر، شهید چمران ها، شهید سلیمانی ها در عصر ما زندگی می کردند بازهم راه دفاع از انقلاب را انتخاب می کردند تا زمانیکه به شهادت می رسیدند چون کشور، کشور پرافتخاری است و نظام ما نظام الهی و هدف ما مقدس است.

امام‌جمعه سرپل ذهاب گفت: دشمن به دنبال گرفتن فرهنگ ایثار و شهادت از جوانان و نوجوانان کشور است و بر همه مردم واجب است که مدافع انقلاب و ارزش ها اسلامی باشیم و در این راستا رهبر انقلاب امروز دستور به جهاد تبیین می دهد و این وظیفه همه ما است که در مسیر جهاد تبیین قدم برداریم.

وی افزود: حضور ما در مجالس شهدا تکلیف ما را که شناخت شهدا و راه شهدا و قرارگرفتن در مسیر آنان شده‌ است سنگین تر می کند، انقلاب ما برخلاف میل استکبار جهانی به سمت تمدن سازی و وصل شدن به انقلاب جهانی امام زمان (عج) حرکت می کند و ما باید پیاده نظام این حرکت باشیم تا در برابر شهداء سربلند باشیم.

فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: نقش عشایر در حفظ امنیت و آرامش مرزهای کشور بسیار مهم است، عشایر غیور ایران اسلامی نخستین گروه هایی بودند که از تجهیزات خود در دوران جنگ تحمیلی برای مقابله با دشمنان بعثی استفاده کرده و به دفاع از آب و خاک کشور پرداختند.

سرهنگ پاسدار «مجتبی کاکایی»  افزود: همچنین شهدای عشایر نقش مهمی در دفاع مقدس داشتند و تقدیم ده ها هزار شهید از جامعه عشایر کشور مبین این اهمیت است.

وی گفت: عشایر غیور ما امروز نیز با دفاع از مرزهای کشور با دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی راه شهدای خود را ادامه می دهند.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه با بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت در هشت سال جنگ تحمیلی بارها مورد حمله هوایی، گلوله باران و موشک باران ارتش بعث قرار گرفت و در این مدت ۸۵۶ شهید، یک هزار و ۴۰۰ جانباز و ۱۱۲ آزاده سرافراز تقدیم نظام اسلامی کرده است.

نظر شما