تاریخ:08 دی 1401

کد خبر: 134

برچسب‌ها

  • پهپاد
  • روسیه

پهپاد مرموز روسیه، با یک توانایی بحث‌ برانگیز
روسیه اولین پهپاد جهان با قابلیت پرواز خارج از جو را ساخته است؟ پهپاد پیشرفته و مرموز اوخونتیک می‌تواند این رویا را محقق کند؟

رستگارخبر-  روسیه اولین پهپاد جهان با قابلیت پرواز خارج از جو را ساخته است؟ پهپاد پیشرفته و مرموز اوخونتیک می‌تواند این رویا را محقق کند؟

پهپاد اس ۷۰ اوخونتیک پیشرفته‌ترین پرنده بدون سرنشین نظامی روسیه است که در اساس برای همراهی با جنگنده نسل پنجم سوخو ۵۷ در جنگ‌های شبکه‌ محور طراحی شده است.

پهپاد مرموز روسیه، با یک توانایی بحث‌برانگیز

 

این پرنده مجهز به تجیهزات به روز شناسایی است و با تکیه بر هوش مصنوعی می‌تواند دست به عملیات بزند. پیش از این تصویری از این پرنده در حال پرواز کنار سوخو ۵۷ در رسانه‌ها منتشر شده بود.

اوخونتیک با موتور توربوجت ای‌ال ۳۱ می‌تواند با سرعت ۱۰۰۰ کیلومتر بر ساعت پرواز کند و بردش به بیش از ۶ هزار کیلومتر می‌رسد.

این پهپاد می‌تواند تا ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مهمات را در محفظه‌های درونی خود حمل کند که نشان از توانایی بالای رزمی آن دارد.

پهپاد مرموز روسیه، با یک توانایی بحث‌برانگیز

 

در طرح روسیه برای جنگ‌های آینده گروهی از این پهپادهای پیشرفته توسط یک فروند هواپیمای سوخو ۵۷ به پرواز در می‌آیند و کنترل آن‌ها با جنگنده نسل پنجم خواهد بود.

توانایی پرواز خارج از جو

یوری ناتوف مورخ نظامی روس به قابلیت این پرنده بدون سرنشین برای پرواز در ارتفاع بسیار زیاد اشاره می‌کند و از توانایی آن برای پرواز در خارج از پرده برداشته است.

این توانایی یک پیش شرط دارد که هنوز محقق نشده است. پیشرانه کنونی اوخونتیک توانایی لازم برای پرواز خارج از جو را ندارد و برای این کار باید پیشرانه‌ای جدید ساخته شود.

البته کارشناسان نظامی غربی به این ماجرا به دیده شک می‌نگرند.

پایان پیام/

 

برچسب‌ها

  • پهپاد
  • روسیه
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار

نظر شما