تاریخ:09 دی 1401

کد خبر: 159

برچسب‌ها

  • فدراسیون شنا
  • استخرهای تهران
  • محمد علی‌آبادی آزاد
  • نایب رئیس فدراسیون شنا
  • زمستان سرد

انتقاد شدید فدراسیون شنا از افت فشار گاز

زمستان سرد به استخرهای تهران رسید!
نایب رئیس فدراسیون شنا با انتقاد از بسته شدن بسیاری از استخرهای سطح شهر می‌گوید وجود ۶۰۰هزار استخر خصوصی باعث شده که استخرهای عمومی به تعطیلی کشیده شوند.

پایگاه خبری رستگار-  محمد علی‌آبادی آزاد نایب رئیس فدراسیون شنا در واکنش به قطعی گاز در برخی استخرها و بسته شدن مجموعه‌ها گفت: در ابتدا باید روشن کنم که ایران کمبود گاز ندارد بلکه صادر هم می‌کند. حتی باید گفت که ایران روی گاز نشسته است؛ مشکل ما مدیریت غلط این منابع است.

او ادامه داد: اروپا گاز نداشته و وارد می‌کند. در اروپا شما شاهد این نخواهید بود که مجتمع‌ها استخرهای خصوصی داشته باشند و گاز وارداتی به استخرهای عمومی داده می‌شود. در ایران ۵۰۰ الی ۶۰۰هزار استخر در مجتمع‌ها و ویلاها داریم! استخرها در مجتمع‌های خصوصی همواره باز بوده و این درحالی است که نهایتا در روز، ۵ نفر از آن استفاده می‌کنند. باید مدیریت بحران انجام داد؛ در ایران حدود ۲هزار استخر عمومی داریم که مردم می‌توانند استفاده کنند. این استخرها شامل استخرهای عمومی، شهرداری‌ها، هیات‌های استان‌ها و... می‌شود

علی‌آبادی گفت: اگر همین ۲هزار استخر باز شود حدود چند میلیون نفر از آن استفاده می‌کنند اما استخرهای خانگی مخصوص برخی افراد بوده و جمعیت خیلی کمی از آن بهره می‌برند. اداره گاز و وزارت نفت باید عدالت اجتماعی را رعایت کنند. اگر استخرهای ویلاها و مجتمعات خصوصی بسته شود بار گازرسانی قطعا کاهش پیدا می‌کند. در بحث گاز کمبود نداریم و این ۲هزار استخر عمومی هیچ تاثیری روی گازرسانی ندارد. باید فکری به حال ۶۰۰هزار استخر خانگی کرد!

نایب‌رئیس فدراسیون ادامه داد: اداره گاز جریمه استفاده بیش از حد را از مجمتع‌هایی که استخر دارند می‌گیرد و این موضوع به نفع این اداره خواهد بود؛ اما من نوعی که در جنوب شهر زندگی می‌کنم  و می‌خواهم استخر بروم و آب‌درمانی کنم امکانات ندارم چرا که با کمبود گاز، استخرهای عمومی بسته شده‌اند

او درباره شرایط استخر ورزشگاه آزادی گفت: در ورزشگاه آزادی که مل‌ ‌پوشان تمرین می‌کنند به علت افت فشار گاز، درجه حرارت آب این مجموعه ۲۲ درجه شده است! شما ورزشگاه آزادی را نگاه نکنید بلکه مشکل مردم را بازگو کنید. مردم عادی مشکل دارند چرا که نمی‌توانند استخر بروند. مسئولین تشویق کرده که از وسایل عمومی شهری استفاده شود و باید در خصوص استخرها هم همین رویه را پیش‌برد. در بسیاری از مجتمع‌ها استخر و سونا وجود دارد که نهایتا ۵ نفر استفاده می‌کنند. واقعا عدد ۲هزار استخر عمومی را با عدد  ۵۰۰ یا ۶۰۰هزار استخر خانگی مقایسه کنید.

او با اشاره به کمبود آب گفت: فردا هم کمبود آب داریم. آب شرب ما هم از فردا به استخرهای خانگی خواهد رفت؛ افرادی که چنین استخرهایی دارند جریمه را به راحتی می‌پردازند. واقعا این عدالت اجتماعی نیست. وزارت مسکن و شهرسازی نباید به امکاناتی همچون استخر، سونا و ... برای مجتمع‌های خصوصی مجوز دهد.

علی‌آبادی ادامه داد: در هیات‌های استان‌ها هم گفته شده که گاز مورد استفاده در استخرها کم شده و حتی برخی از آن‌ها بسته شوند! خواهش می‌کنیم به داد ۲هزار استخر برسید که میلیون‌ها نفر از آن استفاده می‌کنند. دلیل ندارد کسی که پول دارد هرکاری که دلش می‌خواهد انجام دهد.

وی با انتقاد از وضعیت موجود ادامه داد: گفته شده همه استخرها را ببندید و این درحالی است که مجتمع‌های خصوص استخر دارند. این ۲هزار استخر به ۲۰هزار نفر روزی می‌داد. وزارتی که از مجتمع‌های خصوصی جریمه می‌گیرد حالا بیاید به این سفره‌ها کمک کند.

علی‌آبادی با بیان این‌که واقعا این موضوع عدالت اجتماعی نیست، گفت: واقعا باید به دنبال عدالت اجتماعی برویم. در اروپا لباس گرم می‌پوشند و با هیزم خود را گرم می‌کنند تا گاز برای استخرها باشد و بتوانند از مجموعه‌های خود استفاده کنند.

 پایان پیام/

برچسب‌ها

  • فدراسیون شنا
  • استخرهای تهران
  • محمد علی‌آبادی آزاد
  • نایب رئیس فدراسیون شنا
  • زمستان سرد
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار

نظر شما